DSC_5471 (4928x3264)

Klub Młodych Stolarzy – rusza nabór do grup!

Główna  /  aktualności  /  Aktualna strona

Klub Młodych Stolarzy – warsztaty stolarskie dla dzieci i młodzieży

 

Prowadzenie: Marek Malesza, Anna Pillar

 

Wszystkich amatorów strugania, wiercenia, szlifowania, wbijania gwoździ, robienia wiórów i pracy z drewnem zapraszamy na warsztaty stolarskie.

Wszystkich bo Klub Młodych Stolarzy to zajęcia dla dziewczyn i chłopców.

 

Na warsztatach pod okiem instruktorów nauczymy się podstawowych umiejętności w pracy z drewnem i bezpiecznego używania ręcznych narzędzi stolarskich.

 

Klub Młodych Stolarzy to całoroczny program dla początkujących jak i średniozaawansowanych miłośników konstruowania. Pracujemy nad indywidualnymi projektami, stawiając przy tym na współpracę i dzielenie się.

 

Na zajęciach wykonamy zabawki, karmniki, małe meble i inne cuda z drewna. Zaczniemy, od prostych konstrukcji, by w miarę rozwoju przejść do coraz bardziej skomplikowanych projektów, według własnych potrzeb i wyobraźni.

 

Zajęcia odbywają się w  grupie 12 osobowej. Ilość miejsc ograniczona.

 

Marek Malesza – instruktor terapii zajęciowej, etnolog. Pracy z drewnem doświadczał w szerokim zakresie jego zastosowania – na budowach, w warsztacie snycerskim, w stolarni. Brał udział w warsztatach rzemieślniczych organizowanych przez Zamek Cieszyn, na których nauczycielami byli mistrzowie fachów: ciesielskich, stolarskich, szyndzielarskich, ukończył kurs stolarstwa ludowego w Akademii Łucznica.  Doświadczenie w pracy z ludźmi i przekazywaniu im nabytych umiejętności szlifuje na co dzień jako instruktor pracowni techniki w Warsztacie Terapii Zajęciowej i jako instruktor koszykarstwa (wiklina) w zajęciach realizowanych dla Stowarzyszenia Serfenta.

 

Anna Pillar – pedagożka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Terapii przez Sztukę w Krakowie, uczestniczka wielu kursów z zakresu rzemiosła. Pasjonatka rękodzieła i praktycznego jego zastosowania. W tym temacie realizuje się zawodowo pracując zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi.

 

Grupa młodsza - dla dzieci w wieku 6-10 lat

2 warsztaty w miesiącu, czas trwania – 1 godz., środy 16:30-17:30

Cena za m-c: 60 zł

 

Grupa starsza – dla młodzieży w wieku 11-15 lat

2 warsztaty w miesiącu, czas trwania – 1,5 godz., środy 16:30-18:00

Cena za m-c: 90 zł

 

Semestr 1:  październik 2014 r. – styczeń 2015 r.

Liczba zajęć w semestrze:

Grupa młodsza : 8 x 1 godz.

Grupa starsza: 8 x 1,5 godz.

 

Cena za semestr:

Grupa młodsza : 240,00 zł

Grupa starsza: 360,00 zł

 

Płatność za zajęcia odbywa się w dwóch ratach – pierwsza rata przed rozpoczęciem kursu, druga rata w połowie kursu; daty płatności znajdują się w regulaminie przesyłanym przez biuro po zgłoszeniu uczestnictwa. Zniżki 10% dla rodzeństw i przy jednorazowej opłacie za cały semestr.

 

Zapisy i informacje:

tel. 539 988 992, 539 988 995

mail: kokpit@parostatek.com

  • DSC_5471 (4928x3264)
    • Szczegóły
    • Więcej